Predicting breast cancer in fine needle aspiration images using machine learning
Meme kanserini iyi tahmin etmekiğne aspirasyon görüntüleri kullanılmasımakine öğrenme
  1. Tez No: 688917
  2. Yazar: LUAY HANI ABBAS AL-SAMMARRAIE
  3. Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Akıllı şebekeler, güç üretimi ve güç yönetiminde daha iyi güvenilirlik sağlamak için birbirine bağlı birden fazla güç kaynağı ve cihazdan oluşan elektrik şebekeleridir; akıllı şebekenin modern gelişmeleri, güç kaynaklarının kontrolünü ve akıllıya bağlı yükleri kontrol etmeyi amaçlamaktadır. özel bir yazılım / donanım geliştirerek veya akıllı şebekenin bileşenleri ile merkezi kontrol arasındaki iletişimi geliştirerek. Bu makalede akıllı şebeke sisteminin (iletişim ve kontrol) her iki tarafını da geliştirmeyi hedefliyoruz, akıllı bir şebekede yenilenebilir enerji ve fosil yakıt kaynakları ve devleti denetleyen şeylere dayalı bir izleme sistemi için bulanık mantık tabanlı bir kontrolör öneriyoruz akıllı şebekeye, akıllı şebekede meydana gelen arızalara ve bulanık denetleyicinin bu hataların üstesinden nasıl geldiği, bunların hepsi de akıllı şebekeye ekstra destek katmanı sağlar.
Özet (Çeviri)
Smart grids are electric grids that are composed of multiple power sources and devices connected to each other to provide better reliability in power generation and power management, modern developments of the smart grid aim at either improving the control of power sources and loads connected to the smart grid by developing a specialized software/hardware, or by improving the communication within the parts of the smart grid and the central control. In this paper we aim at improving both sides of the smart grid system (communication and control), we propose a fuzzy logic based controller for renewable energy and fossil fuel sources in a grid and an internet of things based monitoring system which oversees the state of the smart grid, faults that occur in the grid, and how the fuzzy controller overcomes those faults, all in which provide an extra layer of support to the smart grid