The impact of the e-banking services quality on customer satisfaction
E-bankacılık hizmet kalitesinin müşteri memnuniyeti üzerindeki etkisi
- Tez No: 689739
- Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. ARZU GİRİŞKEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, İşletme, Banking, Business Administration
- Yıl: 2020
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İletişim Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu araştırma Bağdattaki bankalar ve bunlara bağlı olan şübeler sundukları elektronik bankacılık hizmeti müşteri memnüniyeti ve üzerindeki etkisini ölçmektedir, Araştırma amacını gerçekleştirmek için Araştırmacı çalışma ortamından temel bilgileri elde etmek için 33 sorudan oluşan bir anket geliştirdi. Anket 175 müşteriye gönderilerek 152 kişi katıldı. Toplanan bilgileri analiz edip sosyal bilimlerde istatistik paket programını kullanarak uygun teöriler seçildi araştırmanın sonuçuna göre istatistiksel göstergelerden bağdattaki Irak bankalar ve bunlara bağlı olan şübeler elektronik bankacılık hizmeti sunduğundan kolay kullanım, zaman kazanması, gizlilik ve güvenlik açısından A=0, 05 düzeyinde müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.
Özet (Çeviri)
This research conducting to determine the impact of the E-banking services conducted by Iraqi Banks and it is branches in Baghdad city on customer satisfaction. To achieve the research goals, a questionnaire developed including (33) questions for the purposes to collect the primary data from the study community, which covered (175) respondents, where (152) questionnaires were retrieved from appropriate sample was chosen from the clients of the studied banks; the collected data analyzed and hypotheses tested using the social sciences statistical program. According to the study result, it can be said that: There is statistically significant effect of the quality of electronic banking services on ease of use, saving time, confidentiality, and safety on customer satisfaction in the Iraqi Banks in Baghdad and their branches at the significance level (a = 0.05).