Ticari paket yazılım üreten orta ölçekli bir yazılım firmasında çok kriterli karar verme (ÇKKV) yöntemi kullanılarak hizmet kalitesinin arttırılması ve müşteri memnuniyetinin ölçülmesi
Increasing the quality of the service and measuring customer satisfaction by using multi-criteria decision making (MCDM) method in a medium-sized software company producing commercial package software
  1. Tez No: 696262
  2. Yazar: KÜBRA TOPAL
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ GÜRBÜZ ÜNAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 66
Özet
Yapılan çalışmada orta ölçekli bir işletmede çeşitli ticari paket programları alternatif olarak belirlenmiş, hizmet kalitenin arttırılması, müşteri memnuniyetinin ölçülmesi ve iyileştirmesi amaçlanmıştır. Çalışmanın sonucunda, hizmet kalitesinin arttırılması ve müşteri memnuniyetinin ölçülmesine yönelik bir model ortaya konulmuştur. Söz konusu model ile belirlenen kriterlere göre uygun olan ticari paket programının seçilmesi sağlanmıştır.
Özet (Çeviri)
In the study, various commercial package programs were determined as an alternative in a medium-sized enterprise, it was aimed to increase service quality, measure and improve customer satisfaction. As a result of the study, a model for increasing service quality and measuring customer satisfaction has been introduced. With this model, it was ensured that the commercial package program was selected according to the determined criteria.