Kasas suresindeki bağlamının diyalog diline etkisi; semantik bir çalışma
The effect of context on dialogue language in al-Qasas sora; a semantic study
  1. Tez No: 705462
  2. Yazar: YASER OMAR ABOUELMAATY ALY
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MONEER GOMAA AHMED MOHAMED
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Dilbilim, Din, Linguistics, Religion
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kastamonu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 104
Özet
Bu araştırma, bağlamın diyalog dili üzerindeki etkisini ele almaktadır. Bu, Kasas Suresini ve içindeki diyaloğu ve semantikleri incelemekle çıkarılabilecek etkidir. Araştırma ayrıca anlama düzeyini geliştirmeye ve anlama düzeyini yükseltmeye yönelik sonuç ve önerilerle ortaya çıkmaktadır. Araştırma çalışma konusunu olan diyaloğu, arka planını ve bağlamını anlamak için tefsir kitaplarından yararlanmaktadır. ANAHTAR KELİMELER: Dil, Semantik, Bağlam, Diyalog, Serd, Kavram, Kasas
Özet (Çeviri)
This research deals with the effect of context on the language of dialogue. This is the effect that can be drawn by examining Surah al-Qasas and its dialogue and semantics. The research also comes up with conclusions and suggestions for improving the level of understanding and increasing the level of comprehension. The research uses tafsir books to understand the dialogue, background and context of the study. KEYWORDS: Language, Semantic, Context, Dialogue, Serd, Concept, Qasas