Improving air cargo competitiveness of Iraqi airways company using modern layout methods
Modern yerleşim yöntemlerini kullanarak Irak havayolları şirketinin hava kargo rekabet gücünün iyileştirilmesi
  1. Tez No: 720326
  2. Yazar: AHMED OUDAH ABBOOD
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÖZDE ULUTAGAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Gedik Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Mühendislik Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Mühendislik Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 100
Özet
Hava taşımacılığına yönelik küresel talep, mal taşımacılığı için hem mevcut hem de gelişmekte olan pazarlarda artıyor. Hava taşımacılığı endüstrisi teknolojiye daha bağımlı hale geldi, bu nedenle küresel çevremizden uzak olmadığımız için bu gelişmeye ayak uyduran modern yerleşimlerin benimsenmesini gerektiriyor. Bu nedenle, önde gelen şirketler hayatta kalmak için pazarlama stratejilerini geliştirmek ve değerlendirmek için çalışıyor ve bu, dinamik ve rekabetçi bir ortam olduğu için hava taşımacılığı dünyasındaki hızlı değişimlere ayak uydurarak yapılıyor. Bu nedenle şirketler, dış ve iç rekabet durumunun karmaşıklığını fark ederler. Bu çalışmada, çalışma ortamında konfor sağlayan yeşil tasarımlar ile küresel ısınmayı azaltan modern yerleşim ve tasarımlar ile hava taşımacılığında rekabetin boyutlarını netleştirmeyi ve eklemlerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu, 2D ve 3D tasarımlar sağlayarak çözümler sunan ENVI-met yazılımı kullanılarak yapılır. Bu modern yerleşimler ve çevre dostu olan yer hizmetleri, rekabet ortamında bir güç faktörü olarak kabul edilir. Ve Güneydoğu Asya ile Avrupa arasındaki transit hava taşımacılığı operasyonlarında Irak'ın stratejik coğrafi konumundan yararlanmayı planlamaya katkıda bulunur. Daha önce olduğu gibi. Pratik deneyim yoluyla, Bağdat Uluslararası Havalimanı'nda hava taşımacılığının iyileştirilmesi yalnızca modern yerleşim planlarının kullanımına bağlı değildir, Bununla birlikte, hava taşımacılığının performansını geliştirmeye ve iyileştirmeye katkıda bulunan ve onu ülkeler arasında mal taşımacılığında önemli bir merkez haline getiren çeşitli faktörler söz konusudur. dünyanın. En önemli faktörlerden biri mali yön, planlama yönü, planı uygulayan yaratıcı insan kaynakları ve şirketin performansı artırmayı amaçladığı modern kalkınma vizyonunu planlamacıların uygulamasına yardımcı olan mevcut arazi alanlarından yararlanma yöntemidir.
Özet (Çeviri)
The global demand for air transport is rising in both current and emerging markets for the transport of goods. The air transport industry has become more dependent on technology, so it requires the adoption of modern layouts that keep pace with this development, because we are not far from our global surroundings. Therefore, leading companies are working on developing and evaluating their marketing strategy for survival, and this is done by keeping pace with the rapid changes in the world of air transport because it is a dynamic and competitive environment. That is why companies realize the complexity of the external and internal competitive situation. In this study, we aim to clarify the aspects of competition in air freight and develop its joints through modern layouts and designs that reduce global warming through green designs that give comfort in the work environment. This is done through the use of ENVI-met software, which provides solutions by providing 2D and 3D designs. These modern layouts and the ground services provided who environmentally friendly, are considered a strength factor in the competitive environment. And it contribute to planning to benefit from the strategic geographical location of Iraq in transit air transport operations between Southeast Asia and Europe and vice versa. As was previously the case. Through practical experience, improving air freight at Baghdad International Airport does not depend only on the use of modern layouts, However, several factors are involved that contribute to developing and improving the performance of air freight and making it a pivotal center for transporting goods between countries of the world. One of the most important factors is the financial aspect, the planning aspect, the creative human resources that implement the plan, and the method of exploiting the available land spaces that help planners implement the modern development vision that the company seeks to improve performance.