Sosyal zekâ ve sosyal girişimcilik ilişkisi: Kastamonu ili örneği
Relationship with social intelligence and social entrepreneurship: The case of Kastamonu province
  1. Tez No: 723178
  2. Yazar: FURKAN KÖMEÇOĞLU
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ŞÜKRAN SIRKINTIOĞLU YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kastamonu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
Sosyal girişimcilik son yılların en önemli ve dikkat çeken konularından birisi haline gelmiştir. Bu anlamda sosyal girişimcilik, dünyanın dört bir yanındaki insanlar arasındaki eşitsizlikleri ortadan kaldırmak, finansmana, siyasi güce erişemeyen ve kendilerini dönüştüremeyen ve geliştiremeyen gruplara yardım etmek ve onlara fayda sağlamak için oluşturulmuş girişim faaliyetleridir. Çalışmanın amacı bir fabrikada çalışan işçilerin sahip olduğu sosyal zekanın sosyal girişimcilikleri ile olan ilişkisini ölçmektir.
Özet (Çeviri)
One of the most important and valuable designs for social worthiness. These economic social entrepreneurship are activities that cannot be brought back to life to help and benefit groups in one part of the world who cannot reach the four stages of inequalities between people, who cannot afford and cannot grow and develop. They are factories on the social entrepreneurship of the social intelligence that the employees have.