Creating customer and vendor data management portal by using master data management: A case study in a logistic company
Master data management ile müşteri ve satıcı ana veri yönetim portalı oluşturma: Bir lojistik şirketi vaka çalışması
- Tez No: 724312
- Danışmanlar: DR. ADNAN ÇORUM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, İşletme, Science and Technology, Industrial and Industrial Engineering, Business Administration
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 78
Özet
Günümüz teknolojisinde kurumların kurumsal kaynak planlama, müşterilerinin ise ihtiyaçlarını anlık olarak karşılık verme ihtiyacı kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Bu çalışma ana veri yönetiminin doğru anlaşılıp, uygulandığı takdirde hem kurumların hem de müşterilerin memnun olup, ihtiyaçlarının giderildiğine değinmektedir. Bu çalışmada MDM üzerine çalışılmıştır ve çalışmanın ana konusu, MDM ile müşteri satıcı ana veri yönetimi portalı oluşturmaktır. Çalışmanın amacı ise şirket sistemlerinde tekilliği sağlamak ve bilgi kirliliğini ortadan kaldırmaktır.
Özet (Çeviri)
In today's technology, the corporate resource planning of institutions and the need to instantly respond to the needs of their customers have become inevitable. This study aims to show that if master data management is understood and applied correctly, both institutions and customers will be satisfied, and their needs will be met. The study has worked on MDM, and the main subject of the study is to create a customer vendor master data management portal with MDM. The aim of the study is to provide singularity in company systems and to eliminate information pollution.