Sağlık hizmetleri yönetiminde dönüştürücü liderlik ve değişimi yönetmedeki önemi
Transforming leadership in health service governance and importance for corparete changing
  1. Tez No: 724552
  2. Yazar: IŞILAY YİĞİTALP
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ HAKAN KANTARCI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hastaneler, Sağlık Kurumları Yönetimi, Hospitals, Health Care Management
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Esenyurt Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Hastane ve Sağlık Kur. Yön. Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 122
Özet
Liderlik ve değişim günümüzün işletme literatürden öne çıkan olguların başında gelmektedir. Özellikle dönüştürücü liderlerin, kurum içindeki ve dışındaki değişimi yönetmeleri süreci önem kazanmıştır. Sağlık hizmetleri gibi stratejik önemdeki bir alanda da değişim yönetimi izlenmesi gereklidir. Sağlık hizmetleri ve teknolojilerini sürekli güncellendiği ve yeni sistemlerin uygulandığı bir alanda da söz konusu değişimi yönetecek liderlerin dönüştürücülük rolleri son derece önemlidir.
Özet (Çeviri)
Leadership and change are among the prominent phenomena in today's business literature. In particular, the process of transformational leaders managing change within and outside the institution has gained importance. Change management should also be followed in a strategically important area such as healthcare. In an area where healthcare services and technologies are constantly updated and new systems are implemented, the transformational roles of leaders who will manage this change are extremely important.