Çağdaş hentbol öğretim yöntemleri ve bunların uygulanışında karşılaşılan güçlükler
Contemporary hendball teaching methods and meeting with difficulties of them applied
  1. Tez No: 72702
  2. Yazar: MEHMET ALİ ŞEKERTEKİN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. H. ÖMER BEYDOĞAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 138
Özet
ÖZET YÜKSEK LİSANS TEZİ ÇAĞDAŞ HENTBOL ÖĞERETİM YÖNTEMLERİ VE BUNLARIN UYGULANIŞINDA KARŞILAŞILAN GÖÇLÜKLER Danışman :Yrd. Doç. Dr. Hacı Ömer BEYDOĞAN 1998-SAYFA:137 Jüri : Yrd. Doç. Dr. Hacı Ömer BEYDOĞAN Bu çalışmada genel olarak, insan hayatında sporun önemi vurgulanarak, Hentbolün diğer spor dalları içindeki yeri ve önemi incelenmiştir. Bu çerçevede Hentbolün eğitimde kullanılabilirlik derecesi tanımlanmış ve Türkiye'deki tarihi gelişimi yıllara göre gösterilmiştir. Tezimizde Modern Hentbol öğretim teknik ve yöntemleri incelenmiştir. Türk Hentbolunda istenilen seviyeye nasıl ulaşabiliriz ? Çalışmamız Bu soruyu cevaplamaktadır. Halen uygulanmakta olan öğretim yöntemleriyle ve alınması gereken tedbirler bu çalışmanın özünü oluşturmaktadır. Türkiye'de, Hentbol sporu ile ilgili kapsamlı çalışmalar daha yeni olup bizim bu çalışmamızda şimdiye kadar yapılan çalışmaların bir halkasını teşkil etmektedir.
Özet (Çeviri)
II ABSTRACT MASTER THESIS CONTEMDORARY HANDBALL TACHING METHODS AND MEETING WITH DIFFICULTIES OF THEM APPLIEA Supervisor :Yrd. Doç. Dr. Hacı Ömer BEYDO?AN 1998-PAGE-137 Jury : Yrd. Doç.Dr. Hacı Ömer BEYDO?AN In this study, by emphasizing the importance of the sport in humman life, it was examined the place and importance of Handball among the other branches. In this content, it was defined the degree of usefulness of handball in traing, and hutorical development of it in Turkey was ohown in terms of the years. In our thesis, modern Hanball teaching techniques and methods were examined. How can we reach the required level in Turkish handball? Our study has responded to this question. The origin of this study consists of teaching methods appied now and the required measures. As comprehensive studies about handball sports is still new, our study is the link of the studies carried out so far in Turkey.