Approaching customers through online marketing
Online pazarlama yoluyla müşterilere yaklaşmak
- Tez No: 728049
- Danışmanlar: PROF. DR. ÇİSİL SOHODOL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bu çalışma, Çevrimiçi pazarlama biliminin derinliklerine inmekte ve tüketici satın alma davranışını nasıl önemli ölçüde etkileyebileceğini, çevrimiçi pazarlamanın farklı yollarını ve yöntemlerini ve bu araçları müşteri hedefini seçmek ve ürün ve hizmetlerin satışlarını artırmak için nasıl kullanabileceğimizi araştırmaktadır. İnternetin, insanların kolayca ürün veya hizmet satın alması için çok büyük bir ticaret alanı haline gelmesi ve şirketlerin düşük maliyetler ve etkili sonuçlar nedeniyle çevrimiçi pazarlamaya daha fazla odaklanmaya başlaması. Doğru tüketicileri başarılı bir şekilde hedeflemek için sosyal medya, e-posta pazarlaması, viral pazarlama, SEO ve daha birçok araç gibi araçlar kullanılabilir. Çevrimiçi pazarlama ve onu kullanırken karşılaşılabilecek zorluklar ve ayrıca çevrimiçi pazarlamayı kullanmanın avantajları. Çevrimiçi pazarlamanın maruz kalmasını ve artılarını ve eksilerini öğrenmek için yapılan bir anketle
Özet (Çeviri)
This study goes deep inside the science of Online marketing and how it can significantly affect consumer buying behavior, the different ways and methods of online marketing and how we can use these tools to choose the customer target and increase the sales of the products and services. Internet became a very huge trafficking area for people to consumer and buy products or services easily and that how companies are starting to focus more on online marketing due to low costs and effective results. Tools like social media, email marketing, viral marketing, SEO and many more tools can be used to successfully target the right consumers. Online marketing and its challenges that can face while using it and also the advantages of using online marketing. With a survey made to find out the exposure of online marketing and its pros and cons