A Study for investment decisions in mass housing construction in Turkey
- Tez No: 7300
- Danışmanlar: ENGİN ERANT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 1989
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 161
Özet
ÖZET TÜRK t YE ' DEK.t TOPLU KONUT t NSAATL AR I NDA YAT İRİM KARARLAR I N I N AL I NMAS I ÜZERİNE BÎR ÇALIŞMA BORA, Tahsin Yüksek Lisans Tezi,.tn&. ?'.Müh- Bolümü Tez Yöneticileri s öçr. Sor. Engin ERANT öQr- Gar. A- Erkan ŞAHMALI Kasım.1989, 149 sayfa Etu çaligmanın ana amaca, toplukonut uygul amal arında yatarım kararlarının alınması ile proje yönetimi arasındaki ilişkiyi analiz etmektir.. Proje yönetimi ile ilgili tanımlar, ilgili taii. Igisayar teknikleri ve proje yönetiminin ana bileşenleri olan planlama, uygulama ve kontrole ilişkin bilgiler böylesine bir analizin öneri 1 me&in in arkasında yatan düşünceleri açıklamak üzere incelenmiştir. Projenin is ayrım yapısının tanımlama ve analizleri daha sonraki bölümlerde açıklanmıştır. Son bolümde ise örnek çalışma olan, Büyüksenır Konut Yapı Kooperatifi, Beylikdüzü Toplukonut Projesi, proje yönetimi ve yatırım kararları acısından incelenmiştir. Anahtar Kelimeleri Proje Yönetimi, Yatırım Kararı, is Ayrım Yapısı, Paranın Zaman içindeki Eieçeri. Bö 1 üm Kodu : 6.24. 03. 02 iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT A STUDY FOR INVESTMENT DECISIONS IN MASS HOUSING CONSTRUCTION * IN TURKEY BORA »Tahsin M.S. In Civil Eng. Supervisors* Instr. Engin ERANT Instr. A. Erkan SAHMALI November 1989, 149 pages The major aim of this study has been to analyse the relationship between investment decisions in mass housing projects and project management in building construction. Information associated with project management., related computer techniques;, and the major components of project management namely planning, implementing and controlling are discussed in order to convey the idea behind the analysis. The remaining of the tent describes the descriptions and analysis of the work breakdown structure of a project. Finally, a case study of the Istanbul Greater City Housing Cooperative, Beylikduzu Housing Project is discussed in project management and investment decisions point of view in the last section. Keywords s Project Management» Investment Decision, Work Breakdown Structure, Time Value of Money. Section Code?; 624.03.02 iii