Diyetisyenlerin sosyal medya kullanımı, bilgi ve farkındalık düzeylerinin araştırılması
Investigation of dietitians' usage, knowledge and awareness levels regarding social media
- Tez No: 734821
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ İSMAİL HAKKI TEKİNER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Beslenme ve Diyetetik, Nutrition and Dietetics
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Beslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Beslenme ve Diyetetik Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 108
Özet
Sosyal medya, kullanıcıların bilgi paylaşmasını, sosyal ve mesleki irtibat geliştirmesini sağlayan web tabanlı uygulamalardır. Bu çalışmada, diyetisyenlerin sosyal medya kullanımı, bilgi ve farkındalık düzeylerinin araştırılması amaçlanmıştır. Bu bağlamda, 60 adet Instagram hesabı içerik bakımından incelenmiş ve toplam 722 diyetisyen ile bir anket uygulaması gerçekleştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
Social media is a web-based means used by people to share information and develop social and professional contact. The objective of this study was to evaluate the Social media use, knowledge, and consciousness levels of the dietitians. To do this, a total of 60 Instagram sites was examined in terms of the content, and a survey was performed with 722 dietitians.