Smart lecture: Extensible and scalable learning application using web service technology
Akıllı sınıf: Web servis teknolojisi kullanan genişletilebilir ve ölçeklenebilir bir öğrenme uygulaması
  1. Tez No: 742198
  2. Yazar: ILYAS CHENOUF
  3. Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. TAMER UÇAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 59
Özet
Her çözüm bir problemin veya bir boşluğun keşfedilmesinden ortaya çıkar. Çevrimiçi öğrenme ve çevrimiçi sınıflarımız olduğundan beri doldurulamamış bir boşluk bulunmaktadır. Çevrimiçi öğrenme uzun zamandır var olan bir sistem olmasına rağmen günümüz ihtiyaçlarına cevap verememekte, kendini yenilememektedir. Bu tez çalışmasında çevrimiçi öğrenme ile ilgili çeşitli sorunların web servisler kullanarak nasıl çözüleceğine, sınıf deneyimine çok yakın bir duygu hissettirerek öğrencilere ders vermeyi ve gerçek zamanlı bir şekilde konuşarak soru sorup cevaplar almayı, geri bildirim vermeyi ve anladığını ifade etme yeteneğine sahip olmayı sağlayan Akıllı Sınıf öğrenme sistemine yer verilecektir.
Özet (Çeviri)
Every solution discovery is driven by the existence of a problem or a void, and as much as we have had online learning or classroom, there has been a void yet to be satisfied. Online learning has been there but no luck; it is a fair share of technical problems. We will discuss how to solve it by using web services and keep the same feeling as the classroom experience; most are solved by the Smart Lecture learning system, that capable of giving a lecture and provides the student with the ability to ask questions by the speech to get real-time answers and feedback with the ability to express the understanding at the same time.