Essays in quantitative finance
Kantitatif finansta makaleler
- Tez No: 744895
- Danışmanlar: PROF. DR. E. WALTER FARKAS, PROF. DR. HALİL METE SONER
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Bankacılık, Ekonomi, Matematik, Banking, Economics, Mathematics
- Yıl: 2013
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Universität Zürich
- Enstitü: Yurtdışı Enstitü
- Ana Bilim Dalı: Bankacılık ve Finans Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 172
Özet
Bu tezin ilk araştırma makalesi, stokastik oynaklık modelleri için rekombinant ağaç yaklaşımları oluşturmak için genel bir yaklaşım geliştirmektedir. Bu tezin ikinci araştırma makalesi, piyasa sıkıntısı döneminde Avrupa CDS piyasasında tek fiyat kanunu ihlallerinin özelliklerinin ampirik bir çalışmasıdır. Bu tezin üçüncü araştırma makalesinde, hedeflerimizden biri Bouchard ve diğerleri (2009) tekniklerini ayrık zamanda daha iyi anlamak ve geliştirmektir. Bu tezin dördüncü araştırma makalesi, makroekonomik dalgalanmaların firmaların temettü politikalarını nasıl etkilediğini incelemektedir.
Özet (Çeviri)
The first research article of this dissertation develops a general approach to construct recombinant tree approximations for stochastic volatility models. The second research article of this dissertation is an empirical study of the properties of violations of the law of one price in the European CDS market around period of market distress. In the third research article of this dissertation, one of our goals is to further understand and develop techniques of Bouchard et al.(2009) techniques in discrete time. The fourth research article of this dissertation examines how macroeconomic fluctuations influence the dividend policies of firm.