Smart city management baesd on internet of things
  1. Tez No: 746174
  2. Yazar: AYMEN THAMER HASAN AL-OBAIDI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Nüfus artışının artması sonucunda araç sayısında artışa neden olmakta, bu da trafik sıkışıklığına neden olmakta, bu da acil durum araçlarının çalışmasını etkilemektedir. Dolayısıyla trafik sistemlerinin işi, acil durum araçlarının kaza bölgelerine mümkün olan en kısa sürede ulaşması için ivmeyi azaltmak ve yollarda acil durum araçlarının bekleme süresini azaltmaktır. Bu bildiride, görüntü ve video işleme teknolojisini kullanarak trafik ışıklarını kontrol etmek için akıllı bir sistem önerilmiştir. Trafik kavşaklarında öncelik vermek için ambulans, itfaiye ve polis gibi acil durum araçlarına QR yerleştirildi. Görüntüler Open CV Library ve Raspberry Pi3 tarafından işlenir
Özet (Çeviri)
As a result of the increase in population growth, which leads to an increase in the number of vehicles, which leads to traffic congestion, which leads to Affects the operation of emergency vehicles. So, the work of traffic systems is to reduce the momentum and reduce the waiting time for emergency vehicles on the roads so that emergency vehicles reach the accident sites as quickly as possible. In this paper, an intelligent system for controlling traffic lights using image and video processing technology is proposed. QR is placed on emergency vehicles such as ambulances, fire-fighters, and police, to give them priority at traffic intersections. Images are processed by Open CV Library and Raspberry Pi3.