New transmission methods for improving the performance of future 6G and beyond networks by utilizing signal superposition and precoding techniques
- Tez No: 746399
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ JEHAD MAHMOUD AMIN HAMAMREH
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Antalya Bilim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 94
Özet
Üstün spektral verimlilik, gelişmiş sistem güvenilirliği, iyileştirilmiş SNR kazancı sağlamak ve kullanıcılar arasında paylaşım ve müdahale olmaksızın bir ağın kaynaklarını tamamen kullanabilmek için dört iletişim tasarımı öneriyoruz; 1) Birinci tasarım, bir taraftan veri hızlarını aynı anda iyileştirebilen ve diğer taraftan veri hatalarını azaltabilen sinyal üst üste bindirme tabanlı ikili iletim iletişim tekniğini içerir. 2) İkinci tasarım, şu anda kullanılan sistemlerden daha iyi güç kaynaklarının dağıtımı için tek girişli, çok çıkışlı bir tasarım içerir. 3) Üçüncü tasarım, aynı anda çoğullama kazancı ve çeşitlilik kazancı sağlayabilen yeni bir iletişim şeması içerir. 4) Dördüncü tasarım, herhangi bir müdahale ve paylaşım olmaksızın her kullanıcıya bir ağın eksiksiz kaynaklarını ve yeteneklerini sağlayabilen PU-MIMO-ST (Önceden Kodlanmış Evrensel MIMO Süperpozisyon İletimi) tekniğinden bahseder. Önerilen bu iletişim tasarımları, geleneksel sistemlerden daha iyi performans gösterir ve gelecekteki ağlar için daha fazla fayda sağlar.
Özet (Çeviri)
To provide superior spectral efficiency, enhanced system reliability, improved SNR gain, and be able to completely utilize a network's resources without sharing and interference among users, we propose four communication designs; 1) The first design includes a signal superposition-based dual transmission communication technique that is capable of simultaneously improving data rates from one side and reducing data errors from another side. 2) The second design includes a single-input multiple-output design for better deployment of power resources than currently employed systems. 3) The third design includes a new communication scheme that can simultaneously provide multiplexing gain and diversity gain. 4) The fourth design talks about PU-MIMO-ST (Precoded Universal MIMO Superposition Transmission) technique that can provide a network's complete resources and capabilities to every user without any interference and sharing at all. These proposed communication designs perform better than the conventional systems and provide more benefits for future networks.