L2 extension theorems and their applications in several complex variables
L2 genişletme teoremleri ve çok değişkenli kompleks analize uygulamaları
  1. Tez No: 749545
  2. Yazar: AYLİN ÇOĞALMIŞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ÖZCAN YAZICI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Matematik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 75
Özet
Bu tezde d-bar denkleminin L2 yaklaşımını sağlayan çözümleri üzerine çalışılmıştır. Bu tezin ana kısmında Ohsawa-Takegoshi Genişletme Teoremi ve bu teoremin Açıklık Sanısı ve Suita Sanısı olarak bilinen problemlere uygulamaları ele alınmıştır. Tezin son kısmında, Ohsawa tarafından önerilen bazı sorular ve bunlarla ilgili cevaplar üzerinde durulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this thesis we will survey existence of the solutions of d-bar equation with L2 estimates. The main part of the thesis involves the Ohsawa-Takegoshi Extension Theorem and its applications to the well-known problems so called Openness Conjecture and Suita Conjecture. In the last part, we consider some questions posed by Ohsawa and related answers to these questions.