Process design of new digital payment platform
Yeni dijital ödeme plaformu süreç tasarımı
  1. Tez No: 753629
  2. Yazar: NAZLI ALTUNBULAK
  3. Danışmanlar: DR. ADNAN ÇORUM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Bu çalışma, Türkiye'de ortaya çıkan ve çeşitli sektörler tarafından kullanılan yeni bir dijital ödeme platformunu ele almaktadır. Bu çalışmayla, bir platformun sürdürülebilirliği ve önceki platform yapıları göz önüne alınarak şu an Türkiye'de kullanılan ödeme uygulaması ele alınmıştır. Örnek olarak ele alınan bu platformun faydaları, platform kapsamında yaşanan deneyimler, platformda kullanılan ürünün özellikleriyle platform yapısını beraberinde getiren ana dijital mobil ödeme uygulaması entegrasyon süreçleri, test süreçleri ve mobil uygulama ürününü etkileyen konular dahilinde inceleme yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study enhances to magnify a recent digital payment platform in which is currently used by in various sectors in Turkey. With this study, an optimal way of running a platform with one product is underlined by focusing on the previous studies of platform structure and examining the current application of software technology is covered. As a sample, this unique platform in Turkey is detailed by benefits of the platform, platform experience, characteristics of the product which bring platform structure and main structure of the digital mobile payment application including integration processes, testing procedure and the cases which affect the digital payment product.