A study on penetration techniques
Penetrasyon tekniklerı üzerine bir çalışma
  1. Tez No: 754745
  2. Yazar: AHMAD WAHEED MOHAMMAD SHRATEH
  3. Danışmanlar: PROF. DR. CAFER ÇALIŞKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Antalya Bilim Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Siber Güvenlik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Siber suçların artmasıyla siber güvenlik hiç bu kadar önemli olmamıştı. Her işletme, veri sızıntıları ve korsanlık gibi siber suçları önlemeye çalışır. Her kuruluşun benzer senaryolara hazırlanmak için çeşitli koruyucu mekanizmaları vardır. Yine de, penetrasyon testi bu koruyucu mekanizmaların verimliliğini değerlendirmek için geçerli bir yöntemdir. Sürecin her aşaması için en iyi araçları seçmek amacıyla her penetrasyon test cihazı, maliyet, zaman ve kuruluşun penetrasyon testinin kapsamı gibi önemli öğeleri incelemelidir. Bu tez, en önemli 10 aracı tartışacak ve nasıl çalıştıklarını gösterecektir. Ayrıca, uzman olmayanların penetrasyon testi hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar ve ağ bölümünü kapsamaz.
Özet (Çeviri)
With cybercrime on the rise, cybersecurity has never been more crucial. Every business seeks to prevent cybercrime such as data leaks and hacking. Every organization has several protective mechanisms in place to prepare for similar scenarios. Still, penetration testing is the current method for assessing the efficacy of these protective mechanisms. To choose the best tools for each phase of the process, every penetration tester must examine important elements such as cost, time, and the scope of the organization's penetration testing. This thesis will discuss the top 10 tools and demonstrate how they work. This thesis will help non-expert to be familiar with penetration testing and will not cover network part.