Using a microstrip patch antenna to improve gain and bandwidth
Kazanç ve bant genişliğini iyileştirmek için bir mikro şerit yama anteni kullanma
  1. Tez No: 768245
  2. Yazar: SAWASH AZEEZ SHAKIR ALDAMIRJEE
  3. Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. SEFER KURNAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 60
Özet
Birkaç önemli kablosuz uygulamada, MSP antenleri. C geçişli filtrede bir çift H-yuvalı patchwork geçişli filtre anteni kullanılır. Bu makalede. Radyasyon modelleri, anten faydaları, VSWR ve yeniden yönlendirme kayıpları dahil radyasyon üretkenliği, ANSOFT HFSS Ver. 17.2. Bu antenin tasarımı diğer 3 bantlı antenlere göre daha kolaydır ve sadece bir alt tabaka, bir toprak ve bir koaksiyel besleme dizisinden oluşur. C-bandında (4-8 GHz) ele alıyorum ve sektörde 3 frekansımız var. Telecoms RT/duroid 5880/r 2.2 üzerindeki yayılma yaması yuvarlanır ve alt tabaka modeli için Yükseklik 15748 mm'dir. Elli ohm'luk anten, koaksiyel besleme teknolojisi ile beslenir. Antenin geri dönüş eksikliği 27.13 dB (4.01 GHz) ve 5.81 GHz (-21.78 dB) seviyesine yükselirken, 7.754 dB (6.55 GHz) ve 4.01 GHz, 8.357 dB (5.81 GHz) ve 7.232 dB (6.55 GHz) önerildi. bu Anten için geri dönüş kaybı. Eşzamanlı.
Özet (Çeviri)
In several significant wireless implementations, the MSP antennas. In the C-pass filter, a pair H-slot patchwork pass filter antennas is used. in this article. The radiation productivity, including radiation patterns, antenna benefits, VSWR and rerouting losses, was simulated and described using ANSOFT HFSS Ver. 17.2. The design of this antenna is easier than other 3-band antennas and only consists of a substratum, a soil and a coaxial feeder string. I handle in C-band (4-8 GHz) and we have 3 frequencies in the sector. The spreading patch on the Telecoms RT/duroid 5880/r 2.2 is tumbled and the Hight is 15748mm for the substratum pattern. The fifty-ohm antenna is fed with coaxial feeding technology. The lack of return of the Antenna improved to 27.13 dB (4.01 GHz) and 5.81 GHz (-21.78 dB), while 7.754 dB (6.55 GHz) and 4.01 GHz, 8.357dB (5.81 GHz) and 7.232 dB (6.55 GHz) suggested the return loss for that Antenna. Simultaneously.