Sistem tasarımı ve bilgisayar destekli öğrenci işleri uygulanması
Systems design and a computer supported affairs application
  1. Tez No: 76882
  2. Yazar: ALİ KELEŞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SİBKAT KAÇTIOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1998
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 257
Özet
ÖZETBilim ve teknolojinin üretim, kullanım ve öğretiminde önemli bir yeri olan üniversitelerin, bilgisayar teknolojisinden azami derecede faydalanması gerekmektedir. Bu maksatla Atatürk Üniversitesi'nde Bilgisayar Destekli Öğrenci İşleri Uygulaması geliştirilmiştir. Hem öğrencinin özlük işlemlerine yönelik işlemler için hem de öğrenci ders kaydı ve not işleme işlemlerine bilgisayar desteği sağlanmıştır. Proje iki kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımların herbiri farklı amaçlara yöneliktir.Program, IBM 4381 Mainframe bilgisayar sisteminde geliştirilmiştir. Veri tabam olarak SQL/DS (Structured Query Language / Data System) ve yazılım dili olarak CSP (Cross System Product) kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
SUMMARYHaving an important place in the production, use and teaching of the science and technology, universities should get the maximum benefit from the computer technology. For this purpose, at Atatürk University,“A Computer Supported Student Affairs Application”has been developed. Computer support has been provided for both personal affairs and the course registrations,.and the recording of the notes. The project consists of two parts for defferent purposes.The Program has been developed in IBM 4381 Mainframe computer system. As database SQL/DS (Structured Query Language/Data System) and as software CSP (Cross system Product) have been used.