Analysis and modeling the behavior of cantilever concrete member with variant depth under distributed load
Dağıtılmış yük altında değişken derinlikli konsol beton elemanın davranışlarının analizi ve modellenmesi
  1. Tez No: 768834
  2. Yazar: MOHAMMED MAYTHAM NEAMAH AL AGELE
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEPANTA NAİMİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 79
Özet
Konsol elemanı, inşaat projesinde önemli bir unsur olarak kabul edilir. Konsol kiriş, yapının bir kısmı ana yapı ile birlikte taşındığında önemli bir rol oynar. Konsol elemanının kritik koşulu, bir ucunda birleşik ve diğer ucunda serbest olmasıdır. Birleşim noktasında serbest uçlara yakın diğer noktalara göre yüksek oranda eğilme gerilmeleri mevcuttur. Üyenin tasarımını iyileştirebileceğini ve inşaat sistemindeki geçerliliğini artırabileceğini güçlendirin. Çalışma, tek tip yükleme altında konsol elemanı için matematiksel analiz ve simülasyon oluşturuyor. Elemanın etkin derinliği, sabit uçtan serbest uca doğru çeşitli şekillerde alınmıştır. Bu çeşitlilik, varyasyon mesafesinin (x), açıklık uzunluğu (X = L) boyunca veya spa uzunluğu boyunca (X
Özet (Çeviri)
The cantilever member is considered important element in construction project. The cantilever beam play important role when a part of the construction be carried in conjunction with the main structure. The critical condition of the cantilever member is that it is join at one end and free in the other. The bending stresses exist in the joining point in high amount with respect to other points near the free ends. Strengthen that member can improve its design and enhance its validity in the construction system. The study build mathematical analyzing and simulation for the cantilever member under uniform loading. The effective depth of the member was taken in variety from the fixed end toward the free end. These variety was examined in the case of the distance of variation (x) was along the span length (X = L) or in specific distance along the spa length (X