The impact of site management on engineering projects to ensure the project success in Iraq
Irak'ta proje başarısını sağlamak için site yönetiminin mühendislik projeleri üzerine etkisi
- Tez No: 768990
- Danışmanlar: ASSOC. SEPANTA NAİMİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 120
Özet
Kötü yönetim, idari istikrar eksikliği, kontrol ve gözetim eksikliği, deneyimsiz iş gücü, kaynakların sahaya ne zaman ulaşacağına dair yanlış bir tahmin ve proje başlamadan önce planlama ve hazırlık eksikliği, proje gecikmelerine katkıda bulunabilir. . Bu faktörler projeye faydalı veya zararlı olabilir. Şantiye yönetiminin, işin iyi yürümesini sağlamanın ayrılmaz bir yönü olduğunu ve proje planının, işçilerin çatışan öncelikler, fikirler ve çelişkiler labirentinde kaybolmaması için gerekli tüm görev ve eylemleri özetlediğini hatırlamak önemlidir. görüşler. Şantiye yönetimi, belirli bir amaca ulaşmak için ihtiyaç duyulan kaynakların planlanmasını, düzenlenmesini, yönlendirilmesini ve yönetilmesini gerektirdiğinden önemli bir konudur. Her projenin tipik olarak bir lideri vardır. Uygulama aşamasında sağlıklı bir iş-yaşam dengesini korumak için bu oldukça spesifiktir. Araştırma konusu olarak şantiyelerin yönetiminin seçilmesi, birçok şantiyenin kötü yönetilmesi, idari ofisler arasındaki iletişimin çok önemli olması ve inşaat işçilerinin çoğunluğunun işlerinde yetenekli olması ve ayrıca şantiyelerin görüşlerinin alınmasıydı. inşaat işçilerinin çoğunluğu. Yerinde yönetim, işçi performansının değerlendirilmesine, güvenlik ve güvenlik kurallarına uyulmasının sağlanmasına, görevlerin tamamlanmasının sağlanmasına, sorunların çözülmesine ve herkesin aynı amaca sahip olmasını sağlayarak herkesin projenin başarısına doğru aynı yönde ilerlemesini sağlamaya yardımcı olur. akılda.
Özet (Çeviri)
Bad management, a lack of administrative stability, a lack of control and oversight, inexperienced labor, an inaccurate estimate of when resources will arrive on site, and a lack of planning and preparation prior to the commencement of the project can all contribute to project delays. These factors may be beneficial or harmful to the project. It is essential to remember that construction site management is an integral aspect of ensuring that the work runs well and that the project plan outlines all of the necessary duties and actions so that workers do not become lost in the maze of conflicting priorities, ideas, and opinions. Construction site management is an essential topic since it entails the planning, organization, direction, and administration of the resources needed to achieve a specific objective. Every project typically has a leader. To maintain a healthy work-life balance during the implementation phase, this is quite specific. The selection of the management of construction sites as a topic for research was since many construction sites have poor management, that communication between administrative offices is crucial, and that the majority of construction workers are skilled at their jobs, as well as on the opinions of the majority of construction workers. On-site management assists in evaluating worker performance, ensuring that safety and security rules are followed, ensuring that tasks are completed, resolving issues, and getting everyone moving in the same direction toward the success of the project by ensuring that everyone has the same objective in mind.