Ortogonal ve sonsuz serilerin mutlak riesz ve nörlund toplanabilirliği hakkında
On absolute riesz and nörlund summability of orthogonal and infinite series
- Tez No: 77219
- Danışmanlar: PROF. DR. HÜSEYİN BOR
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 1998
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Erciyes Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 43
Özet
ÖZET Bu tez üç bölümden oluşmaktadır : Birinci bölümde, bazı temel tanımlar ve teoremler verildi. İkinci bölümde, ortogonal seriler için N,p" ve İN,.pnL toplanabilme metodlan kullanılarak daha önceden verilen lemma ve teoremler, N,pn; 8 ve N,pn;8L metodlan kullanılarak daha da genelleştirildi. Son bölümde, sonsuz serilerin N,pn;8 toplanabilme çarpanlan ile ilgili bazı teoremler ifade ve ispat edildi.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This thesis consists of three chapters : In First Chapter, some basic definitions and theorems are given. In Second Chapter, the theorems and lemmas given befor using N,pn| and |N,pnik summability methods for orthogonal series are generalize using N,pn;8 and [N,pn;8|k summability methods. In Last Chapter, some theorems about N,pn;8 summability factors of infinite series are stated and proved. VI