COVİD-19 hastalığına yakalanan bireylerde bazı antioksidant aktivitelerin (süperoksit dismutaz, katalaz, redükte glutatyon) ve oksidatif stres (malondialdehit) düzeylerinin belirlenmesi
Antioxidant activities (superoxide dismutase, catalase, reduced glutation) and oxidative stress (malondialdehyde) levels in individuals successed with COVID-19 disease
  1. Tez No: 772330
  2. Yazar: RACİ KAÇMAZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HALİT DEMİR, UZMAN ÖZGE KARAKILIÇ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Kimya, Chemistry
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kimya Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 109
Özet
Bu tez çalışmasında S.B.Ü. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 servisi ve Göğüs Hastalıkları Servisi'ne başvuran ve Covid-19 tanısı konulan hastalardan alınan serum örneklerinden bazı antioksidan aktiviteleri (SOD, CAT ve GSH) ile oksidatif stres (MDA) düzeyleri tayin edildi.
Özet (Çeviri)
This thesis in his work SBU. Van Region Education and Research Hospital Covid-19 service and Chest Diseases to your service applicant and the diagnosis of Covid-19 placed from patients from serum samples. Some antioxidant activities (SOD, CAT, and GSH) oxidative stress (MDA) levels ration was done.