Non-subsidised theaters and arts communications – a semantic network analysis on marketing communications and public relations
Bağımsız tiyatrolar ve sanat iletişimi - pazarlama iletişimi ve halkla ilişkiler üzerine bir anlamsal ağ analizi
  1. Tez No: 773505
  2. Yazar: ELİF TANINMIŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SELİN TÜRKEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Reklamcılık, Sahne ve Görüntü Sanatları, Public Relations, Advertising, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İzmir Ekonomi Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 149
Özet
Bu araştırma, bağımsız tiyatro üyelerinin sanat iletişimi özelinde, pazarlama iletişimi ve halkla ilişkilere yönelik tutumlarını ortaya koymayı amaçlamaktadır. Sanatsal ve kurumsal rekabet, ticari yaklaşım ve müşteri merkezli yaklaşım için kendi kendini yetiştirmiş aktörler ile eğitimli aktörler arasında anlamlı bir fark olacağı varsayılmaktadır. Ayrıca, kendi kendini yetiştirmiş aktörler ve eğitimli aktörler için izleyicileri segmentlere ayırmak için kullanılan kriterlerin ortak anlayışları da çalışmada ortaya çıkarılmıştır.
Özet (Çeviri)
This research aims to reveal the attitudes of non-subsidised theatre members toward art communications specifically, marketing communications and public relations. It is hypothesized that there will be a meaningful difference between self-taught actors and professional actors for artistic and corporate competition, commercial approach and costumer centered approach. Also, the shared understandings of the criteria used to segment the audience for self-taught actors and professional actors are revealed in the study.