PV-array grid-connected three-phase inverter controlled by model predictive controller
Model tahmin denetleyicisi tarafından kontrol edilen PV dizi ızgaraya bağlı üç fazlı invertör
  1. Tez No: 775662
  2. Yazar: AADIL SALAM AHMED ABOMELH
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ OZAN GÜLBUDAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
PV-Array şebekeye bağlı invertör, artan enerji talebine umut verici bir çözümdür, modern canlı ihtiyaç spesifikasyonu ile birlikte çok iyidir, insanlığın kirlilik ve küresel ısınma gibi karşılaştığı acil soruna bir çözüm sunar, ayrıca uygulanabilir, ekonomik neredeyse bakım gerektirmez ve sosyo-ekonomik faydalardır. Bu çalışma, maksimum güç noktası izleme (MPPT) algoritması kullanılarak PV Dizisine bağlı üç fazlı bir invertör, üretilen güç yerel yükü aştığında şebekeye saf güç enjekte etmek için MPC denetleyicisi tarafından kontrol edilen invertör ve bağımsız modda yedek gücü (PV-Array sistemi tarafından üretilen) pillerde depolanır.
Özet (Çeviri)
The PV-Array grid connected inverter is a promising solution to the growing demand for energy, very good combined with modern live needs specification, offers a solution to urgent problem the humanity facing like pollution and global warming in addition it is feasible, economic almost maintenance free and socio-economic benefits. This work is present a three-phase inverter connected with PV-Array using maximum power point tracking (MPPT) algorithm, the inverter controlled by MPC controller to inject pure power into the grid when the generated power exceeds the local load and in stand-alone mode the redundant power (generated by the PV-Array system) store in the batteries.