Some results on ω- open sets and decomposition of separation axioms in tritopological space
Tritopolojik uzayda ω- açık kümeler ve ayırma aksiyomlarının ayrışımına ilişkin bazı sonuçlar
  1. Tez No: 779494
  2. Yazar: AHMED HASHIM NOAMAN AL-DOORI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MUSTAFA ASLANTAŞ, DR. ÖĞR. ÜYESİ LUMA SAD ABDALBAQI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu çalışmanın temel amacı, bazı zayıf açık küme türlerini, bazı özelliklerinin ispatı ile birlikte kullanmak ve bunları, bu türlerin yeni ayırma aksiyomlarını tanımlamak için kullanmaktır. Çalışmada sunulan diğer türlere ek olarak, her uzay için bu yeni aksiyomlar arasındaki ilişki i= 0,1,2 için Ti uzayından başlamıştır. Bu ilişkiler üzerinde çalışmak için, tri_ω- B_αkoşulu, tri_ω-B-koşulu olan bazı koşullar eklememiz gerekiyordu. İlişkiler, her iş öğesinde ekli çizelgeler aracılığıyla yerleştirildi.
Özet (Çeviri)
The main objective of this work is to use some types of weak open sets with proof of some of their properties and use them to define new types of separation axioms of these types. In addition to other types that were presented with in the work, the relationship between these new axioms for each space started from the Ti-space for i= 0,1,2. In order to work on these relationships, we needed to add some conditions which are tri_ω- B_α-condition, tri_ω-B-condition. Relationships were placed through the attached charts in each work item.