Non-fungible tokens (NFTS) and their security challenges
İşlevsiz belirteçler (NFTS) ve güvenlik zorlukları
- Tez No: 781107
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ASLI BAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Antalya Bilim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Siber Güvenlik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
Fonksuz Belirteç (NFT) pazarı son yıllarda patlama yapıyor. NFT'nin nosyonu Ethereum'un belirteç standardıyla ortaya çıkmıştır ve bu durum, her belirteci ayırt edici sinyaller kullanarak ayırt etmeyi amaçlamaktadır. Bu tipteki belirteçler, benzersiz tanımlayıcılar olarak hizmet vermek için sanal veya dijital özelliklerle ilişkilendirilebilir. NFTS Non-Fungible Token (NFT) kullanmak, Blockchain endüstrisinde yeni bir teknoloji kazanıyor. Bu makalede, dijital sanal varlıklar için pazarı yeniden şekillendirme potansiyeline sahip son teknoloji ürünü NFT sistemlerini inceliyoruz. Mevcut NFT sistemlerinin güvenliğini değerlendirecek ve NFT fikri için fırsatları ve olası kullanımları genişleteceğiz. Son olarak, kitle pazara giriş gerçekleşmeden önce aşılması gereken mevcut araştırma zorluklarını ele alıyoruz. Bu incelemede, mevcut ve önerilen çözüm ve projelerin güncel bir analizi ve özeti sağlanarak, yeni gelenlerin güncel kalmasını kolaylaştırılmasını umuyoruz.
Özet (Çeviri)
The Non-Fungible Token (NFT) market has been exploding in the past years. The notion of NFT originated with Ethereum's token standard, which aimed to differentiate each token using distinguishing signals. Tokens of this type can be associated with virtual or digital properties to serve as unique identifiers. Using NFTs Non-Fungible Token (NFT) is a new technology gaining traction in the Blockchain industry. In this article, we examine state-of the art NFT systems that have the potential to reshape the market for digital virtual assets. We will assess the security of existing NFT systems and expand on the opportunities and prospective uses for the NFT idea. Finally, we discuss existing research challenges that must be overcome before massmarket penetration may occur. We hope that this paper provides an up-to-date analysis and summary of existing and proposed solutions and projects, making it easier for newcomers to stay current.