Security of automated teller machine (ATM)
Otomatik teller makinası (ATM) güvenliği
- Tez No: 781193
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ASLI BAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2022
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Antalya Bilim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Siber Güvenlik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 71
Özet
Bu tez, bir ATM'nin Siber Güvenliği çalışmasını kapsamaktadır. Bu tezde birkaç ATM'lerin karşı karşıya olduğu riskler kapsamlı bir şekilde incelenmiştir. Ek olarak, belirli Bu tehlikeleri azaltmaya yardımcı olabilecek karşı önlemler önerilmiştir. ATM operatörler, ATM'nin etrafındaki alanın korunduğundan emin olmalı ve ATM tüketicileri için önerilen önlemler
Özet (Çeviri)
This thesis covers the study of the Cybersecurity of an ATM. In this thesis, several risks that ATMs confront have been examined thoroughly. Additionally, certain countermeasures that can assist reduce these hazards have been recommended. ATM operators must assure that the area around the ATM is protected and they implement the suggested countermeasures for the ATM consumers.