Screens in cso chambers
Birleşik Kanalizasyon Akış Haznelerinde Elekler
  1. Tez No: 782143
  2. Yazar: PELİN SERTYEŞİLIŞIK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ADRIAN SAUL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: The University of Sheffield
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Yapı Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 94
Özet
Bu çalışmada birleşik kanalizasyon taşması tasarım dayanakları gözlemlenecek ve incelenecektir. Bu projenin temel amacı birleşik kanalizasyon taşma performansını anlamak ve geliştirmektir. Bu amaç şu soruları cevaplayarak gerçekleştirilebilir: Aralıklı tahliyelerde estetik ve su kalitesi arasındaki ilişki nedir? Ne gibi çözümler bulunabilir? İkinci Şehir Kirliği Kılavuzuna göre yoğun yağış gereksinimleri nedir ve denetim prosedürleri nasıl daha doğru ve verimli şekilde kullanılabilir? Açıkça anlaşılıyor ki karşılaşılan sorunlara İkinci Şehir Kirliliği Kılavuzu gerekliliklerinden yola çıkarak çözüm bulunmaya çalışıldığında, bu denetim sürecine çok katkı sağlamaktadır. Birleşik kanalizasyon sisteminin performansının önemi, dirençten gelen kullanılmış suyun drenaj sisteminden birleşik kanalizasyon sistemine geçmesidir. Yoğun yağış, kanalizasyondaki katı maddeler veya akış biçimi birleşik kanalizasyon sisteminde taşıma nedenlerinden biri olabilir. Ancak, altyapı sisteminin temel ilkesi, su kalitesi standardını ve çevre estetiğini korumaktır. Birleşik kanalizasyon sisteminin planlanması, tasarım ve inşası başarılı bir şekilde yapabilirse, birleşik kanalizasyon taşmasının önüne geçilebilir. Daha iyi bir sistem işleyişi için birleşik kanalizasyon taşmaları konusunda gelişme kaydedilmesi gerekmekte ve dolayısı ile bu konuda birçok proje yürütülmektedir. Birleşik kanalizasyon taşmaları, endüstri ve kurumların iş birliği ile araştırılmaktadır. Birleşik Krallık Su Endüstrisi Araştırmaları (UKWIR), Su Araştırmaları Merkezi (WRC) Su Araştırmaları Vakfı (FWR), bu projelerin yürütülmesini sağlayan kurumlar arasında lider konumunda yer alıyor.
Özet (Çeviri)
In this study, CSO design parameters will be observed and examined. The basic aim of this project is that to understand and develop CSO performance. This aim can be done by answering these questions. What the relationship between aesthetics and water quality in intermittent discharges are, what the solutions are, what the UPM2 rainfall requirements are and how they can be used more efficiently and correctly in Audit Procedure. It is obvious that as the problems are examined to find a solution using the UPM2 requirements are very helpful in auditing procedure. The importance of the performance of the combined sewer system is that used water which came from resistance, industry goes through the drainage system to the combined sewer system. Heavy rainfall, sewage solids or run off can be a reason the overflow in combined sewer system. However, the fundamental principle of the infrastructure system is to protect the water quality standard and aesthetic in the environment. If planning, designing and construction of combined sewer system can be done successfully combined sewer overflow can be reduced. CSO needs to improve to better operation system therefore there are many projects about it. CSO is researched by cooperation with industry with institutes. United Kingdom Water Industry Research (UKWIR), the Water Research Centre (WRc) and Foundation for Water Research (FWR) are the leader of the research project providers.