شرح ديوان أبي فراس الحمداني
Abi Firas Alhamadani Divanin açıklaması
- Tez No: 785045
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ HANAN AKKO
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Din, Religion
- Yıl: 2022
- Dil: Arapça
- Üniversite: Çankırı Karatekin Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 174
Özet
Ebi Firas Alhamadani 'nin Divanın açıklamasını incelemek yayıncısının Ebü Firas El-in araştırmacısı olarak tefsirinin yazarı olduğunu iddia ettiği tek bir girişim dışında birçok kişinin ilgilendirmeyi ve başarmayı ihmal ettiği birçok faydaya sahiptir.Divanı Dr. Sami Al Dahan ve Ahmet bey Şaker'in de onunla aynı fikirde olduğunu söyledi ve Divanül-Hamdani 'nin Abdül Latif El-Bahai'ye yaptığı açıklama soruşturmasız, kontrolsüz kaldı.Araştırıp incelediğim örneğinin bu bölümde derleyicinin -rahmetli-Arap şiiri 'nin en önemli koleksiyonlerından birini anlattığını gördüm. yorumca bir dize şiir yazarken tuhaf sözlerini, vzutmadan açıklarken onu özeltmek için bir yöntem oluşturmuştur yorumca, kuran dan veya sünnet ten veya kendisi ve diğer şiirlerden başka deliller göstererek kostedilen analmı güçlendirmeye sıklıkla boşvurur
Özet (Çeviri)
Studying the explanation of Abu Firas Al-Diwan Hamdani's has many advantages, as many have neglected to care for it and achieve it, except for an orphan attempt in which its publisher claimed to be the author of the commentary, as the investigator of Abi Firas Al-Diwan Hamdani's stated, Dr. Sami Al-Dahan, and Mr. Ahmed Shaker agreed with him. This attempt was not repeated, and Abd al-Latif al-explanation Bahai's of Diwan al-Hamdani remained untested, uncontrolled, and unstudied. The House of Poetry and then proceeds to explain what formed from strange vocabulary without elaborating, as he occasionally mentions the reason for writing the poem or the verses that he explains, and comments on them with a brief explanation of the facts mentioned in them and the places, and often the commentator resorts to strengthening the meaning intended by including other evidence from the Qur'an The Holy Qur'an or the pure Prophetic Sunnah, or proverbs or poetic evidencing