Statistical data mining methods in facial emotion recognition
Yüzde duygu tanımada istatistiksel veri madenciliği yöntemleri
  1. Tez No: 795943
  2. Yazar: AHMED KHALID MUSTAFA MUSTAFA
  3. Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. AYÇA KURNAZ TÜRKBEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgi ve Belge Yönetimi, Information and Records Management
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
Görüntü işleme biliminin son yıllardaki ilerlemesi, çeşitli bilimlerde ve endüstrilerde kullanımının açıkça hissedilebilmesini sağlamıştır. Bu vakaların bazılarında bu bilginin yokluğu, onu tamamen işe yaramaz hale getirdiği ölçüde. Bu tezde tartıştığımız görüntü işleme durumlarından biri yüz tanımadır; Bu şekilde görüntü sisteme giriş olarak girilir ve yazılım yüz modunu (6 mod) çıkış olarak döndürmek için özel bir yöntem kullanır.
Özet (Çeviri)
The advancement of image processing science in recent decades has been such that its use in various sciences and industries can be clearly felt. To the extent that the absence of this knowledge in some of these cases completely renders it useless. One of the image processing cases that we have discussed in this dissertation is face recognition; In this way, the image is entered into the system as input and the software uses a special method to return the face mode (6 modes) as output.