Optimizing resource and energy allocation in cloud computing using genetic algorithm and fog nodes
  1. Tez No: 800825
  2. Yazar: SOHAIB NASEER LATEEF AL-ABBASI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GALİP CANSEVER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2022
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 59
Özet
Bu belgenin önerisi, Bulut yöneticilerinin kaynakları sağlamaktan sorumlu olduğu, ancak bilgilerin buluta ve buluttan güvenli ve güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlamaktan kullanıcıların sorumlu olduğudur. Kaynakların arzı katmanlar halinde anlaşılmalıdır, her katman çeşitli şekillerde sunulabilecek farklı bir mal türünü temsil eder ve bu bağlamda, ideal rotayı gerçekleştirmek için genetik algoritmaların ve sis düğümlerinin kullanılmasını öneriyoruz. bulutlar ve geri.
Özet (Çeviri)
This paper's proposal is that Cloud administrators are responsible for providing resources, but users are responsible for ensuring that information travels to and from the cloud safely and securely. The supply of resources has to be understood in layers, with each layer representing a distinct genre of goods that may be offered in various ways, and in this context, we suggest the employment of genetic algorithms and fog nodes to accomplish the ideal route to the clouds and back.