KOBİ'lerde stratejik yönetim uygulamalarının algısı: Konya ili imalat sektöründe bir araştırma
Perception of strategic management practices in SMEs: A study in the manufacturing sector of Konya
- Tez No: 801600
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ HASAN FEHMİ ATASAGUN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2023
- Dil: Türkçe
- Üniversite: KTO Karatay Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 114
Özet
Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler gerek ülkemiz gerekse dünya ekonomisi için önemli unsurlardandır. Büyük firmalara kıyasla daha esnek olan ve büyük yatırımlar gerektirmeyen KOBİ'ler ortaya çıkan değişimlere kolay uyum sağlayabilmekte ve ülke ekonomileri için dinamizm sağlamaktadır. Dolayısıyla toplumsal refah ve ekonominin kalkınması için KOBİ'lerin gelişmesi, faaliyet göstermesi için gerekli önem verilmektedir.
Özet (Çeviri)
Small and medium-sized enterprises are important factors for both our country and the world economy. SMEs, which are more flexible than large companies and do not require large investments, can easily adapt to the emerging changes and provide dynamism for the national economies. Therefore, necessary importance is given to the development and operation of SMEs for social welfare and the development of the economy.