Examination of braess' paradox on a real data-validated 3-dimensional prostate cancer model
Reel verilerle doğrulanmış üç boyutlu bir prostat kanseri modeli üzerinde braess'in paradoksunun incelenmesi
- Tez No: 809715
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ÖZLEM ÖZTÜRK MIZRAK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Karabük Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 34
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş niteliğindeki tüm bilgileri ve literatür taramasını içermektedir. İkinci bölüm, Hirata ve diğerlerinin modellerine eklenen yeni bir model önerisi ve kararlılığının test edilmesini içermektedir. Üçüncü bölümde klinik veriler verilmiş, tedavi protokolü anlatılmış ve sayısal benzetim yoluyla modeller arası karşılaştırma yapılmıştır. Son bölüm, sonuç açıklamalarına ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four parts. The first part contains all the information introductory and the literature review. The second part contains suggested a new model added to the models of Hirata et al., and testing its stability. In the third part, clinical data is given, an explanation of the treatment protocol, and make a comparison between the models by means of numerical simulation. The last part is dedicated to giving concluding remarks.