BIOMECHANICS OF PROSTHETIC KNEE SYSTEMS: ROLE OF DAMPENING AND ENERGY STORAGE SYSTEMS
PROTETİK DİZ SİSTEMLERİNİN BİYOMEKANİĞİ: SÜNÜMLEME VE ENERJİ DEPOLAMA SİSTEMLERİNİN ROLÜ
  1. Tez No: 810501
  2. Yazar: HANDE ARGUNŞAH
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BRİAN L. DAVİS
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Mühendislik Bilimleri, Engineering Sciences
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Cleveland State University
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyomedikal Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Biyomedikal Mühendisliği Anabilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 105
Özet
Bu çalışma, yürüyüşün enerji geri dönüşü ve hasat aşamaları sırasında sağlıklı bir dizin ve protez dizin fonksiyonel sertliğini araştırmak için sagittal düzlemde diz momentine karşı diz fleksiyon açısı özelliklerini robotik, klinik ve teorik olarak inceleyecektir. Bu amaçla, 3 Serbestlik Derecesi (DOF) Simülatörü ile sağlıklı diz biyomekaniğine en yakın olanı elde edene kadar kalça yörüngesini yinelemeli olarak değiştirerek dizin tork açısı özelliklerini araştırmak için bir protez diz testi yöntemi geliştirilecektir.
Özet (Çeviri)
This study will examine the sagittal plane knee moment versus knee flexion angle properties robotically, clinically and theoretically to explore the functional stiffness of a healthy knee as well as a prosthetic knee during the energy return and harvest phases of gait. With this intention, a prosthetic knee test method will be developed for investigating the torque-angle properties of the knee by iteratively modifying the hip trajectory until achieving the closest to healthy knee biomechanics by a 3-Degree of Freedom (DOF) Simulator.