Güneş enerjisi sistemleri lisansız üretim proje onay süreci ve kabul işlemleri
Solar energy systems unlicensed generation project approval process and acceptance procedures
  1. Tez No: 813919
  2. Yazar: BİLAL ALKAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HALİL ŞENOL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Enerji, Energy
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Giresun Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Enerji Sistemleri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
Bu tez çalışmasında Güneş Enerjisi Sistemlerinde Lisansız Üretim Projesi ile ilgili araştırma yapılmıştır. Güneş Enerjisi sektörünün keşif bölümünden itibariyle proje evrakları, proje onay aşaması (yerleşimler ve hesaplamalar), montaj aşması ve kabul işlemlerinden bahsedilerek Güneş enerjisi lisansız üretim proje sürecinin dağınık olan bilgilerinin alakalı bir bütünlük olması düşünülerek bilgiler toplanmış olup teze yazılmıştır. Tez çalışmamda yürütülmesinde, planlanmasında, araştırmasında ve oluşumunda ilgi ve desteğini esirgemeyen, engin tecrübelerinden ve bilgilerinden yararlandığım, yönlendirme ve bilgilendirmeleriyle çalışmamı bilimsel temeller ışığında şekillendiren Giresun Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Komisyon Başkanlığına teşekkür ederim.
Özet (Çeviri)
In this thesis study, with the Unlicensed Production Project in Solar Energy Systems related research has been done. As of the exploration part of the Solar Energy sector project documents, project approval phase (layouts and calculations), assembly phase and acceptance procedures, and the process of solar energy unlicensed production project information by considering the scattered information to be a relevant integrity. collected and written in the thesis. In the execution, planning, research and formation of my thesis work from his vast experience and knowledge, who do not spare his interest and support. scientific foundations, which I benefit from, guide and inform my work. Giresun University Scientific Research Projects (BAP) Thank you to the Chairman of the Commission.