Spor işletmelerinde rol çatışması ve rol belirsizliği ile değişime direnme arasındaki ilişki
The relationship between role conflict and role ambiguity and resistance to change i̇n sports businesses
  1. Tez No: 819724
  2. Yazar: EMİNE AKBAŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AYDIN PEKEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Gelişim Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Antrenörlük Eğitimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Spor Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Bu çalışmanın temel amacı spor işletmesi çalışanlarının rol çatışması ve rol belirsizlikleri ile değişime direnme düzeyleri arasındaki ilişkinin yönü ve düzeyinin değerlendirilmesidir. Çalışmanın bir diğer amacı ise çalışanların demografik özelliklerine göre rol çatışması ve rol belirsizlikleri ile değişime direnme düzeylerinin incelenmesidir.
Özet (Çeviri)
The main purpose of this study is to evaluate the direction and level of the relationship between the role conflict and role ambiguities of sports business employees and their level of resistance to change. Another aim of the study is to examine the level of role conflict and role ambiguity and resistance to change according to the demographic characteristics of the employees.