The possibility of applying the principles of micro-management in Iraqi construction projects
  1. Tez No: 826250
  2. Yazar: SAAD MAHAL
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEPANTA NAİMİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Çoğu projede mikro yönetim yoluyla sorun giderilebilir. Bir ekip, durum veya yer üzerinde kontrolü sürdürmek için bir yönetici mikro yönetim, mikro yönetim veya mikro yönetim yapabilir. Bu müdahale ve inceleme, projeyi öldüren sorunları ortaya çıkaracaktır. Araştırma yararlı bilgi arar. Bilimsel kaynaklar, kitaplar ve diğer ülkelerin internet deneyimleri, bu yönetim yaklaşımının en önemli unsurlarını belirlemesine yardımcı oldu. Böylece, hakemlere çalışmanın hedeflerini değerlendirmek için bir dizi kriter verildi. Bina proje yöneticileri kısa süre içinde bir anket alacak. Bu çalışma, mühendislik yöneticilerinin neden“mikro yönetim”yaptıklarını açıklıyor. Mühendislik işletmeleri, mühendislik yönetimini ilerletmek için bu araştırmayı hemen uygulayabilir. Küresel firmaların daha fazla kullanım için daha fazla araştırmaya ihtiyacı var. Yöneticiler ve çalışanlar, sık görülen mühendislik mikro yönetiminden haberdar olmalıdır. Mikro yönetimi anlamak, onu düzgün bir şekilde ele almanın anahtarıdır. Mühendisler şirket çapında benzer çalışmalar yürütebilir. Bu, mikro yönetimi tanımlamalarına yardımcı olabilir. Yönetim ve çalışan bakış açıları, özelleştirilmiş iş çözümleri sağlayabilir. insan yönetiminin ne kadar hayati olduğu. Mühendislerin neden sosyal becerilerden yoksun olabileceğini ve bunların nasıl düzeltileceğini tartışacağız. Eğitimimiz burada başlıyor. Beş belirti mikro yönetimi gösterir. Teknik üzerinde kontrol, raporlama, kontroller, zaman kullanımı ve kendini boyun eğme belirtilerdir. Mühendislik yöneticilerine ve personeline mikro yönetim hakkında sorular sorun. değişkenleri nasıl araştırdığımızı açıklayarak. İstatistikçiler verilerimizi yorumladı. Derecelendirmelerimizi açıklayacağız. Test sonuçlarının bir tabloda analiz edilmesi ve açıklanması. İstatistiksel çalışmamızda semptomları karşılaştırıyoruz. Fikir birliği, herkesin mikro yönetimi anladığını gösterir.
Özet (Çeviri)
Most projects can be troubleshooted through micromanagement. To maintain control over a team, situation, or place, a manager may micromanage, micromanage, or micromanage. This intervention and inspection will discover project-killing issues. Research seeks beneficial knowledge. Scientific sources, books, and other countries' internet experiences helped him identify the most crucial elements of this management approach. So, the arbitrators were given a set of criteria to evaluate the study's goals. Building project managers will shortly get a survey. This study explains why engineering managers“micromanage.”Engineering businesses can apply this research immediately to advance engineering management. Global firms need more research for greater use. Managers and workers must be aware of engineering micromanagement, which is frequent. Understanding micromanagement is key to handling it properly. Engineers can conduct similar company-wide studies. This may help them define micromanagement. Management and employee viewpoints can provide customized business solutions. how vital people management is. We will discuss why engineers may lack soft skills and how to fix them. Our study begins here. Five symptoms indicate micromanagement. Control over technique, reporting, checks, time utilization, and self-subjection are symptoms. Ask engineering managers and personnel about micromanagement. by describing how we surveyed the variables. Statisticians interpreted our data. We'll explain our ratings. Analyzing and explaining test results in a table. We compare symptoms in our statistical study. Consensus shows everyone understands micromanagement.