Building project evaluation based on period and expenditures relationship
- Tez No: 828612
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MOHSEN SEYEDİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 87
Özet
Kalite yönetim sistemleri (QMS), imalatta yaygın olarak kullanılmaktadır. sektör. Bunlar çok büyük şirketler ve mega projeler alabiliyorlar. Çok sayıda rapor KYS ile gıda gibi birçok endüstri arasındaki ilişki hakkında mevcut, imalat, hizmet vb. Ancak inşaat işi ile ilgili araştırmalar sınırlıdır. BT gözlemlemek için dikkate alınan üç ana senaryo olduğu herkes tarafından iyi bilinmektedir. proje uygulama görevinin başarılması; Bunlar gerekli süre, harcama, ve kalite. Kurumsal incelik sistemi, uygun yönetime bağlıdır. gerekli süre ve proje harcamaları. Dönem ve harcamaların analizinde çeşitli proje koordinatörleri, ekip, müşteri gereksinimi, finansal, iç süreç sorunları, öğrenme, yenilikler, güvenlik ve sağlık perspektifi vb. Burada başarı modelinin uygulanması ayrıntılı olarak tartışılmıştır. bina projesi Başarı değerlendirme modeli, gerekli süre ve harcamalardan oldukça etkilenmiştir. projenin. Önceliğe dayalı değerlendirme, yardımcı olduğu için bu konunun önemli bir parçasıdır. Dönem ve harcamalar arasındaki ilişkiyi tanımlar. Düşük dönemler daha yüksek neden olur projenin tamamlanması için toplam gereksinimler arttıkça harcamalar artar. burada biz ile birlikte dönem ve harcamalar arasındaki ideal ve pratik grafik ele alınmıştır. bütçe.
Özet (Çeviri)
Quality management systems (QMS) have been extensively employed in the manufacture sector. These are very big companies, and they can take megaprojects. Numerous reports are available regarding relationship between QMS and many industries such as food, manufacturing, service, etc. However, there are limited research on the building business. It is well known to everyone that three main scenarios considered for observing the achievement of the project implementation task; those are the required period, expenditure, and quality. The enterprise fineness system depends on the proper management of the required period and project expenditures. In analysing the period and expenditures, various parameters are considered such as project coordinators, team, client requirement, financial, internal process issues, learning, innovations, safety, and health perspective etc. Here implementation of the achievement model was discussed in detail. The building project achievement evaluation model was highly affected with required period and the expenditures of the project. Priority based evaluation is the important part of this topic since it helps to define the relationship between period and expenditures. Lower periods cause the higher expenditures as the total requirements are increased for completion of the project. Here we were discussed the ideal and practical graph between period and expenditures along with budget.