Tumor detection in spinal cords using sigmoid based CNN algorithm
  1. Tez No: 831923
  2. Yazar: SHERHAN AIAD ALSUNOUSI ABOKHNANA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OSMAN NURİ UÇAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 60
Özet
Omurilik tümörleri adı verilen anormal büyümeler, omurganın içinde veya dışında gelişebilir. Omurilik. Bu tümörler bulundukları yere ve büyüklüklerine bağlı olarak normal veya habis (kanserli) olabilen bir dizi semptom üretebilir. Hasta sonuçlarının iyileştirilmesi ve morbidite ve mortalitenin düşürülmesi erken tanıya bağlıdır ve tedavi. Bu çalışmanın amacı, omurganın doğruluğunu ve etkinliğini arttırmaktır. tümör tanımlama. Omuriliği otomatik olarak nasıl tanıyacağımız hakkında konuşacağız ve MRG sırasında yemek borusunu vurgulamak ve tanımak için güvenilir bir teknik sağlar tarama hazırlığı
Özet (Çeviri)
Abnormal growths called spinal tumours can develop inside the spine or on the outside of the spinal cord. Depending on where they are located and how big they are, these tumors which can either benormal or malignant (cancerous) can produce a range of symptoms. Improving patient outcomes and lowering morbidity and mortality depend on early diagnosis and treatment. The purpose of this study is to improve the accuracy and efficacy of spinal tumour identification. We'll talk about how to automatically recognise the spinal cord and provide a reliable technique for highlighting and recognising the oesophagus during MRI scan preparation.