Determining the distance and position of moving and stationary targets with Gps and satellite data and adjusting the firing ranges of military weapons with image process techniques
Gps ve uydu verileri ile hareketli ve sabit hedeflerin mesafe ve konumlarının belirlenmesi ve görüntü işleme teknikleri ile askeri silahların atış menzillerinin ayarlanması
- Tez No: 833450
- Danışmanlar: PROF. DR. SEDAT BAYSEÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Makine Teorisi ve Dinamiği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 84
Özet
askeri silah sistemlerinin atış menzillerinin matlab kullanılarak düzenlenmesi görüntü işleme teknikleri ile.Aynı zamanda hareket kestirim yöntemleri de iz sürmek için kullanılır. Sistemde hareket eden ve yakalanan nesneler. Görüntü işleme teknikleri şunları kapsar: eşik, bundan önce hedefin yerini tespit etmek için Gps ve uydu sistemleri kullanılır ve belirli bölgeler ve koordinatlar izlenir ve koordinat alındıktan sonra da izlenir uydu kamerası çalıştırılır, böylece konum izlenir ve izlenir ve ardından fotoğraf çekildikten sonra hareket eden nesneler aslında burada bulunan sistemler tarafından matlab yazılımı kullanılarak izlenir. hareket eden hedefler izlenir ve yakalanır.
Özet (Çeviri)
arrangement of firin ranges of military weapon systems as using matlab image process techniques.At he same time motion estimation methods are used to track objects which move and capture on system.Image process techniques cover threshold,before that Gps and satellite systems are used to detect location of target and certain zones and coordinates are tracked and traced also after coordinate obtained satellite camera run thus location is traced and tracked and then after taking snap objects which move are tracked by systems actually in here as using matlab software targets which move are traced and captured.