«Использование бездеаэраторной схемы регенерации турбоустановки энергоблока с реакторной установкой ВВЭР1000
VVER-1000 Reaktörlü güç ünitesinin türbin santralleri hava gidericisi olmayan bir rejenerason şeması kullanma
  1. Tez No: 841629
  2. Yazar: ABDULLAH HARUN YILDIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Nükleer Mühendislik, Nuclear Engineering
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Rusça
  9. Üniversite: National Research Nuclear University MephI
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
Araştırmanın amacı K-1000-6.8/ 50 türbininin incelenip geliştirilmesi. Tez konusu - K-1000-60/1500-2 buhar türbininin hava giderici içermeyen termal şeması kurulumu Tez amacı - Hava giderici olmayan bir buhar türbini K-1000-60/1500-2 termal şema sistemini teorik olarak incelemek ve nükleer santrallerde uygulanabilmesi hakkında bilgi elde edilmesi. Çalışmadaki metodolojik temel, biçimsel-mantıksal yöntemler, yani bilginin sentez ve analiz yöntemleridir. Çalışmanın sonuçlarının pratik önemi, bu tez konusunda çalışan öğrenciler için uzmanların bilgilerinin yararlılığındaki yatmaktadır. Çalışmanın etkinliği, çalışma sonucunda öğrencinin K-1000-60/1500-2 buhar türbini tesisinin hava gidericisi olmayan bir termal devrenin işleyişine ilişkin bilgi edinebilmektir.
Özet (Çeviri)
The aim of the research is to examine and develop the K-1000-6.8/ 50 turbine. Thesis topic - Thermal scheme installation of K-1000-60/1500-2 steam turbine without deaerator Purpose of the thesis - To examine the thermal scheme system of a steam turbine K-1000-60/1500-2 without deaerator and to learn about its application in nuclear power plants. obtaining. The methodological basis in the work is formal-logical methods, that is, methods of synthesis and analysis of knowledge. The practical significance of the results of the study lies in the usefulness of the experts' knowledge for students working on this thesis.