Hazır mutfaklarda modüler ölçü sistemlerinin imalat ve montaj yönünden incelenmesi
Investigation of modular measurement systems in fitted kitchens in terms of manufacturing and installation
  1. Tez No: 844179
  2. Yazar: SÜHEYLA YILDIZ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ONURCAN ALBAYRAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İç Mimari ve Dekorasyon, Interior Design and Decoration
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İç Mimarlık Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İç Mimarlık Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
Hazır mutfak modülleri, kullanıcıların mutfak işlevlerini daha verimli ve pratik bir şekilde yerine getirmelerine yardımcı olan işlevsel bir çözümdür. Bu modüller, genellikle tezgâh, dolap, raf gibi birimlerden oluşmaktadır ve mutfakta depolama, yemek pişirme ve temizlik gibi çeşitli işlemleri desteklemektedir. Mutfak küçük ev aletleri, modern bir mutfağın vazgeçilmez parçalarıdır. Bunlar, kahve makineleri, tost makineleri, mikrodalga fırınlar, su ısıtıcıları, blenderlar, çay makineleri ve diğer elektrikli mutfak gereçlerini içermektedir. Hazır mutfak modüllerinde bu küçük ev aletlerini yerleştirmek, kullanıcılara daha işlevsel bir mutfak deneyimi sunmaktadır. Daha fazla kullanım kolaylığı ve daha fazla işlevsellik sunmaktadır. Hazır mutfak modüllerinde mutfak küçük ev aletlerini yerleştirmek, kullanıcılara kolay erişim sağlamaktadır. Örneğin, kahve makinesini veya mikrodalga fırını tezgah üstüne özel olan oluşturarak yerleştirmek, bunları kullanırken zaman ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Hazır mutfak modülleri, mutfak küçük ev aletlerini organize etmek ve kullanışlı bir şekilde depolamak için çeşitli bölmeler, raflar ve dolaplar içermektedir. Bu sayede mutfakta daha fazla işlevsellik elde edilmektedir ve eşyalar daha düzenli yerleştirilmektedir.
Özet (Çeviri)
Ready-made kitchen modules are a functional solution that helps users perform tasks in the kitchen more efficiently and practically. These modules generally consist of units such as countertops, cabinets and shelves and support various operations in the kitchen such as storage, cooking and cleaning. Kitchen small appliances are indispensable parts of a modern kitchen. These include coffee makers, toasters, microwave ovens, kettles, blenders, tea makers and other electrical kitchen appliances. By using these small household appliances in ready-made kitchen modules, it offers a more functional kitchen experience. It offers greater ease of use and greater functionality. The use of small kitchen appliances in ready-made kitchen modules provides easy access to use. For example, it operates the coffee maker or microwave oven in a special way on the counter, saving their usage time and energy. Ready-made kitchen modules include various compartments, shelves and cabinets to organize and conveniently store kitchen small appliances. In this way, more functionality is provided in the kitchen and products are placed more orderly.