Nesne kökenli ortamlarda bir yönetim bilgi sistemi uygulaması
A MIS application in object oriented environment
  1. Tez No: 85494
  2. Yazar: S. NALAN AKTUZ (MATER)
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET KAŞLI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1999
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 138
Özet
ÖZET NESNE - KÖKENLİ ORTAMLARDA BİR YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ UYGULAMASI AKTUZ, S. Nalan Yüksek Lisans Tezi, Matematik Bölümü Tez Yöneticisi Doç. Dr. Ahmet Kaşlı Şubat 1999, 111 sayfa Bu tezde, Nesne- Kökenli Analiz ve Tasarım yöntemleri ve Yönetim Bilgi Sistemleri incelenmiştir. Yönetim bilgi sistemleri ile, işletmelerde yönetimin karar mekanizmasına yardımcı olunması hedeflenmektir. Bu sistemlerin analiz, tasarım ve gerçekleştiriminde kullanılan Nesne Teknolojisi yazılım geliştirmede yaygın olarak görülmektedir. Bu yöntemler kullanılarak, bir organizasyon için yönetim bilgi sistemi uygulaması gerçekleştirilmiştir. Anahtar sözcükler : Yönetim bilgi sistemi (YBS), nesne-kökenli analiz ve tasarım.
Özet (Çeviri)
VI ABSTRACT A MANAGEMENT INFORMATION SYSTEM APPLICATION IN OBJECT ORIENTED ENVIRONMENT AKTUZ, S.Nalan MSc in Mathemathic Supervisor : Doç. Dr. Ahmet Kaşlı February 1999, 111 pages In this thesis, Object Oriented Analysis and Design methods and Management Information Systems (MIS) have been studied. The MIS help to decision making of management in organization. Die Object Technology which is used to analysis, design and implementation of these systems is a common technology in software development. These methods were used to develop a MIS for an organization. Keywords : Management Information Systems (MIS), Object - Oriented Analysis and Design.