Turkish-Russian relations after the Syrian Civil War
Türk-Rus ilişkileri Suriye İç Savaşı
  1. Tez No: 867405
  2. Yazar: MOHAMMED ABED SHİHAN AL-MASHHADANI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AKİF BAHADIR KAYNAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Uluslararası İlişkiler, International Relations
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 95
Özet
Bu tez, Türk-Rus ilişkilerinin gelişen doğasını incelemeyi ve anlamlandırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca tez, araştırmak ve analiz etmek için nitel araştırma tasarımını kullanmaktadır. Suriye İç Savaşı sonrasında Türk-Rus ilişkileri Doküman analizi ve tematik analiz. Sonuç olarak, tez şu sonuca varmıştır: Türk-Rus ilişkileri gelecekte farklı fırsatlardan yararlanabilir. Bununla birlikte, hâlâ işbirliğinin geleceğine meydan okuyan bir takım engeller bulunmaktadır. Türkiye ile Rusya arasında.
Özet (Çeviri)
This thesis seeks to examine and make sense of the evolving nature of Turkish-Russian ties since 2011. Moreover, the thesis uses qualitative research design to explore and analyses Turkish-Russian relations in the aftermath of the Syrian Civil War, through the utilization of document analysis and thematic analysis. Consequently, the thesis concluded that Turkish-Russian relations can benefit from different opportunities in the future. Nevertheless, there are still a number of obstacles that challenge the future of cooperation between Turkey and Russia.