Emniyet teşkilatında iş sağlığı ve güvenliği
Occupational health and safety in the security organization
  1. Tez No: 873294
  2. Yazar: TEVRAT METİN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AHMET CAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Trafik, Traffic
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Rumeli Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İş Sağlığı ve Güvenliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
İş sağlığı ve güvenliği konusu insanlığın var olduğu çok eski dönemlere kadar uzanmakla birlikte günümüzde ise kanun ile koruma altına alınmış ve tüm iş yerlerinde uygulanması gereken kuralları oluşturan bir bütündür. Çalışanlar için çalışma ortamında gerekli koruyucu güvenlik ortamlarının sağlanması ve gerekli ekipman ile desteklenmesi hem fiziksel hem de psikolojik anlamında çalışan sağlığını desteklemektedir. Her iş kolunda olduğu gibi emniyet içerisinde de çalışan personelin güvenliği için risk teşkil eden ve çalışan güvenliğini sağlamak için alınacak önlemler mevcuttur. Hazırlanmış olan bu tezde ise emniyet personeli açısından iş sağlığı ve güvenliği incelenmiş olup sahada çalışan trafik polislerinin çalışma ortamları ve gürültünün personel sağlığına etkileri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
Although the issue of occupational health and safety dates back to ancient times, today it is protected by law and is a whole that creates the rules that should be in all workplaces. Providing the necessary protective safety environments for the employees in the working environment and equipped with the necessary equipment is above the employee aspect in both structural and psychological systems. As in every line of business, there are measures to be taken in order to obtain the trustees who make risks for the safety of the employees and work in safety. In this thesis, which is prepared personnel, occupational health and safety is examined in terms of safety and the effects of the working environments of the traffic police working in the field and the environment on their personal health.