Power line phase failure detector with a maximum phas seector with an alarm systm
Maksimum faz seçicili, alarm sistemli enerji hattı faz hatası dedektörü
  1. Tez No: 877149
  2. Yazar: EMMANUEL CHIJIOKE OZIGBO
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AYCA KURNAZ TÜRKBEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 35
Özet
Bu araştırma çalışması, bir güç hattı faz arızası dedektörü ve alarm sistemli bir maksimum seçici, tasarımı ve yapımı üzerinedir. Bu yenilikçi sistem, mevcut fazda bir arıza olması durumunda AC şebekesinin farklı fazları arasında otomatik geçiş yapılmasına olanak tanır. Ayrıca AC şebekenin üç fazının da arızalanması durumunda otomatik olarak mevcut jeneratör grubuna geçiş yapar. Ayrıca devre, şebekenin üç fazından herhangi birinin veya tamamının eski haline döndüğünü tespit edecek ve güç kaynağında herhangi bir kesinti olmadan geçiş gerçekleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu çalışma, yıllardır kullanılan geleneksel elektromekanik cihazlara göre önemli bir gelişmeyi temsil ediyor
Özet (Çeviri)
This research work is on a power line phase failure detector and a maximum selector with an alarm system, its design and construction. This innovative system allows for automatic switching between different phases of AC mains in the event of a failure in the current phase. Furthermore, it automatically switches to the available generating set if all three phases of the AC mains experience a failure. Additionally, the circuit is designed to detect the restoration of any or all of the three phases of the mains and carry out a changeover without any interruption in power supply. This work represents a significant improvement over the traditional electromechanical devices that have been utilized over the years