Saftirik Greg'in Günlüğü serisinde erken çocukluk dönemi tüketim alışkanlıklarının incelenmesi
Examining early childhood consumption habit in the Diary of a Wimpy Kid series
- Tez No: 877232
- Danışmanlar: DOÇ. DR. TUĞBA ÇELİK KORAT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Temel Eğitim Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 169
Özet
Bu çalışmanın temel amacı, Saftirik Greg'in Günlüğü serisinde erken çocukluk dönemi tüketim alışkanlıklarını incelemektir. Bu çalışmanın veri tabanı ülkemizde 2013-2023 yılları arasında basılmış, yazarı Jeff Kinney olan Saftirik Greg'in Günlüğü isimli dizinin 18 kitabı oluşturmaktadır. Bu çalışma nitel araştırma yöntemlerinden alan yazını tarama ve içerik çözümlemesi yöntemi ile oluşturulmuştur. Çalışma sonunda Saftirik Greg'in Günlüğü dizisinde olumsuz nitelikte tüketim alışkanlıkları iletileri gözlemlenmiştir.
Özet (Çeviri)
The main purpose of this study is to examine early childhood consumption habits in the Diary of a Wimpy Kid series. The scope of the study concentrates on all 18 books in the Diary of Wimpy Kid series by Jeff Kinney, published in Turkiye between 2013 and 2023. This study has been conducted using qualitative research methods, specifically literatüre review and content examination. The study concludes with observations of negative consumption messages in the Diary of a Wimpy Kid series.